چرا تغییر کردن برای ما اینقدر دشوار است؟

چرا تغییر کردن برای ما اینقدر دشوار است؟

روان شناسان کشف کرده اند که مغز ما تحت فرمان دو سامانه متفاوت است- ذهن منطقی و ذهن احساسی که برای سلطه یافتن با هم رقابت می کنند. ذهن منطقی اندامی مناسب می خواهد،‌ ذهن احساسی شکلات و شیرینی می خواهد. ذهن منطقی می خواهد چیزی را در محل کار عوض کند، ذهن احساسی برنامه روزمره راحت را می خواهد. این کشمش می تواند یک تلاش تغییر را نابود کند- اما اگر بر آن غلبه شود،‌ تغییر به سرعت رخ می دهد.

images-14

این کشمکش میان نیرو های دوگانه به زیبایی توسط روان شناس جاناتان هاید استاد دانشگاه ویرجینیا توصیف شده است. هاید می گوید که نیمه احساسی ما مانند فیل است و نیمه منطقی ما مثل فیل سوار. فیل سوار که بر پشت فیل نشسته، افسار آن را در دست دارد و به نظر می رسد رهبر است. اما تسلط فیل سوار ناپایدار است، زیرا او در مقایسه با فیل جثه کوچکی دارد. هرگاه فیل شش تنی و سوارکار آن باهم در باره مسیری که باید پیش ببرند به توافق نرسند،‌ فیل سوار بازنده خواهد بود.

پس اگر می خواهید به اوضاع را تغییر دهید یا به هدف خود برسید،‌ باید یه سه عنصر توجه کنید: فیل سوار، فیل و مسیر.

فیل سوار برنامه ریزی می کند و مسیر را شناسایی می کند. اگر به سوی فیل سوار بروید و فیل را فراموش کنید،‌ درک بدون انگیزه ایجاد می شود. اگر به سوی فیل بروید و فیل سوار را فراموش کنید،‌ احساس بدون جهت یابی خواهید داشت. در هر دو مورد اشتباه می تواند فلج کننده باشد. یک فیل بی حوصله و یک فیل سوار که دور خودش می چرخد تضمین می کنند که تغییری اتفاق نخواهد افتاد. اما موقعی که مسیر مشخص است و فیل ها و فیل سوارها باهم حرکت می کنند،‌تغییر به آسانی رخ می دهد.

elephant-forgets

راهکارهایی برای هدایت فیل سوار:

۱٫ نقاط روشن را بیابید

فرض کنید کودکان یک روستا دچار سوء تغذیه هستند. تحلیل عمومی می گوید: سوء تغذیه مجموعه از مشکلات در هم تنیده است:‌ بهداشت کم و فقر عمومی. این تحلیل درست اما بی فایده است چون در مدت زمان کم و افراد محدود درست نمی شود.

یک محقق که برای خل مشکل به روستا آمده بود در بررسی هایش متوجه شد خانواره های خیلی فقیری وجود دارند که بچه هایشان خوب تغذیه شده اند (نقاط روشن).

اول موارد غیر عادی باید حذف می شد مانند خانواده هایی که برایشان غذا می رسید. بعد دریافتند که مادران نقاط روشن به جای دو بار چهار بار در روز به فرزندان خود غذا می دهند و به علاوه در غذاهایشان از برگ سیب زمینی و میگو  خرچنگ که محصولات محلی روستا بود استفاده می کردند. این یک راه حل کاملا بومی بود پس به تقلید از آن پرداختند.

نقاط روشن مشخص کننده مسیر برای فیل سوار است و به فیل امید و انگیزه می دهد. هر بار که شما نقاط روشنی را دارید، وظیفه شماست که  ار آن تقلید کنید.

۲٫ حرکات مهم را بنویسید

وجود گزینه های زیاد و ابهام فرایند تصمیم گیری را فلج می کند. برای رفع ان فهرستی از کار هایی که باید انجام شود و زمان و مکان آن را تعیین کنید.

۳٫ به مقصد اشاره کنید

مشخص کردن هدف به فیل سوار نشان می دهد که کجا می رود و به فیل نشان می دهد که چرا این سفر ارزشمند است.

 ma_00077427_yjtgnj

راهکار هایی برای هدایت فیل:

۱٫ احساس را پیدا کنید

ما معمولا با فیل سوار حرف می زنیم درحالی که باید با فیل صحبت کنیم. ایجاد احساسات مثبت تغییر را آسان تر می کند.

۲٫ تغییر را کوچک کنید

مثلا بگویید فقط ۵ دقیقه آنرا انجام می دهم. و قتی انجامش دادید به یک موفقیت دست پیدا کرده اید. این موفقیت های کوچک اولیه سوخت فیل هستند و باید دو ویژگی داشته باشند: با معنا و فوری.

در کل به دنبال پیشرفت های سریع و بزرگ نباشید بلکه به دنبال پیشرفت ها کوچک در هر روز باشید، زیرا تنها در این صورت رخ می دهد و باقی می ماند.

۳٫ به آدم ها اجازه رشد بدهید

بیشترین پیشرفت را در زندگی افرادی با ذهنیت رشد دارند. آنها در پیگیری تغییر سماجت دارند و زمین خوردن را بخشی از یادگیری می دانند نه شکست.

76146092

راهکارهایی برای شکل دادن به مسیر:

۱٫ محیط را عوض کنید

زیرا راحت تر از تغییر شخصیت است و همچنین انجام رفتار درست را آسان می کند و باعث سخت شدن انجام کار اشتباه می شود.

۲٫ عاداتی را ایجاد کنید

ایجاد عادت یک محرک عمل است که رفتار را به صورت خودکار هدایت می کند.

۳٫ جماعت را هدایت کنید

شما با نگاه کردن به مردم اطرافتان عقیده تان را در مورد یک اندام قابل قبول تغییر می دهید. فیل مدام به دنبال گله اش است تا به سرنخ هایی برای چگونه رفتار کردن دست یابد.

۴٫ به تغییر تداوم بخشید

یک سفر طولانی با اولین قدم آغاز می شود،‌اما ادامه آنرا تضمین نمی کند، پس حتما باید رفتارهای مثبت را تقویت کنید. تشویق راز عبور از اولین مرحله است.

این کتاب حاوی مثال های زیادی در زمینه های نام برده است و مطالعه آنرا به شما توصیه می کنم.

مي‌توانيد آن را با دوستانتان به اشتراك بگذاريد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code